Szybkie i skuteczne leczenie żylaków

VenaBlock – Bezinwazyjny system do zamykania żył kończyny dolnej

System VenaBlock zawiera w sobie ideę bezbolesnego i skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej.

To wyjątkowa, małoinwazyjna, nietermiczna metoda leczenia żylaków, nie wymagająca znieczulenia, umożliwiająca pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

Klejenie żył systemem VenaBlock polega na kontrolowanej i bezbolesnej aplikacji kleju tkankowego na bazie cyjanoakrylatu do światła nieprawidłowo działającej żyły. Jest on medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego, który usprawnia przepływ krwi poprzez zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a nie przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

Dr n. med. Kamil Bury

Metoda VenaBlock czyli zaklejanie niesprawnej, chorej żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej jest stworzona szczególnie dla osób aktywnych, pracujących, dla Tych, którzy cenią swój czas i nie chcą go tracić na „chorowanie” w szpitalu i zwolnieniu lekarskim. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy, bez śladów szwów czy blizn. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku.

 

Veinoff – Klej do szybkiego i skutecznego zamykania żylaków

Veinoff jest to klej na bazie cyjanoakrylatu do zamykania żylaków kończyn dolnych. Veinoff jest dedykowany do naczyń o średnicach od 1 do 5 mm. Zabieg polega na wstrzyknięciu kleju do zmienionej chorobowo żyły pod kontrolą USG. Efekt zabiegu jest widoczny od razu.

 

Żylaki metodą RF

Termiczna ablacja żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych – RF jest aktualnie jedną z najbezpieczniejszych dla pacjenta metod leczenia żylaków. Dzięki najniższej, skutecznej temperaturze pracy w metodzie tej zredukowane jest ryzyko blizn, oparzeń, rumieni. Zastosowanie metody RF znacząco zwiększa komfort pooperacyjny pacjenta: mniejsza bolesność, mniej przebarwień. Metoda ta nadaje się do zamykania żył położonych blisko skóry.

Zalety operacji żylaków metodą RF

  • miejscowe znieczulenie,
  • wysoka skuteczność (95-97%),
  • brak nacięć, blizn,
  • zabieg bez hospitalizacji,
  • znacznie mniejsze ryzyko powikłań niż w metodzie tradycyjnej,
  • szybki powrót do normalnych zajęć (zwykle kilka dni),
  • brak dużych krwiaków pooperacyjnych,
  • mniejsza ilość przebarwień skórnych,
  • możliwość operacji żył położonych blisko pod powierzchnią skóry,
  • krótki czas zabiegu: cała procedura zamknięcia niewydolnej żyły trwa około 2 min., a cały zabieg od 20-30 min.

dr n. med. Kamil Bury
Chirurg naczyniowy

Specjalizacja Chirurgia naczyniowa
Dni pracy Czwartek
Umów wizytę Kliknij tutaj aby umówić wizytę

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH